Головна » 2015 » Травень » 8 » Три завдання ЗНО з української мови мають незадовільні характеристики
08:30
Три завдання ЗНО з української мови мають незадовільні характеристики

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) завершив обробку бланків відповідей типу А учасників зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури. За підсумками цієї роботи здійснено експрес-аналіз виконання завдань. Про це повідомляє прес-служба Українського центру оцінювання.

У повідомленні зазначається, що результати експрес-аналізу показали, що завдання до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей...» без проблем виконали учасники, які вибрали поглиблений рівень сертифікаційної роботи. Психометричні показники виконання зазначених завдань у межах цієї групи можна визначити як нормальні.

Учасники зовнішнього оцінювання, які вибрали базовий рівень тесту з української мови і літератури, виконали два завдання з п’яти в оптимальному режимі. Психометричні показники результатів виконання цих завдань відповідають значенням, прийнятним для завдань, які є складними. Три завдання мають незадовільні психометричні характеристики.

Ураховуючи результати експрес-аналізу, Українським центром оцінювання прийнято рішення доручити предметній фаховій комісії з української мови розглянути питання про доцільність урахування результатів виконання завдань, які мають незадовільні психометричні характеристики, для державної підсумкової атестації з української мови.

Також, предметна фахова комісія УЦОЯО з української мови окремо розгляне питання про можливість уважати відповіді, що їх дали учасники зовнішнього оцінювання виконуючи зазначені завдання, близькими до правильних.

Крім того, апеляційній комісії УЦОЯО доручено розглянути механізм оцінювання завдань до тексту Г. Пагутяк «Маленький шлях – не для людей...» з урахуванням їхніх психометричних характеристик за результатами експрес-аналізу та на підставі рішень предметної фахової комісії з української мови.

Із результатами експрес-аналізу можна ознайомитися за посиланням.

За матеріалами сайту osvita.ua

Переглядів: 163 | Додав: AndreyXX | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]